IX Regaty – Memoriał Kpt. Jacka Pawluka

W weekend 12-14.06 na Mazurach odbyła się dziewiąta już edycja Regat – Memoriału Kpt.Jacka Pawluka. Na starcie stawiło się równo 20 załóg czyli ponad 120 żeglarzy oraz osoby towarzyszące. Jak zawsze – Jacek załatwił nam wyśmienite warunki – słońce, wiatr no i przede wszystkim przyjacielska, rodzinna atmosfera.

W tym roku wszyscy ponownie stawili się w Stanicy Wodnej Stranda, pod Giżyckiem. Jachtami na których przyszło stanąć w szranki były znane z poprzednich edycji Twistery 780. Nad bezpieczeństwem czuwał Mazurski WOPR (czujne oko ratownika Bartka), któremu należą się podziękowania.
W tym roku po raz pierwszy, ze względów zdrowotnych, na Memoriale nie pojawili się rodzice Jacka – babcia Marysia i dziadek Marian, jednak serdecznie wszystkich pozdrawiali i byli z nami duchem (oraz pysznymi wypiekami babci Marysi:)

Jacek ponownie był z nami! Historie, wspominki sprawiły że znów pływał nie na jednej, lecz na wszystkich łódkach wspólnie z nami. A dodatkowo pogoda dopisała – było super ciepło. Chociaż warunki na wodzie nie rozpieszczały, w szczególności w sobotę, gdzie udało się przeprowadzić w słabnącym wietrze tylko 3 wyścigi. Natomiast aura pozwoliła nam przeprowadzić wszystkie zaplanowane wyścigi w niedzielę – przeprowadziliśmy wyścig krótki oraz długodystansowy. Rozegraniem łącznie pięciu wyścigów zakończyliśmy IX Regaty – Memoriał Kpt. Jacka Pawluka.

Jednak Regaty – Memoriał to nie tylko wyścigi. To również doskonała atmosfera, okazja do spotkań (często po latach), ale też smakowite wypieki Babci Pawluk i Kasi, śpiewy, tańce i dyskusje do samego rana. I znów dziękujemy Ci, Jacku!

 

W tegorocznej edycji od początku o zwycięstwo walczyło kilka załóg. Po pierwszym dniu prowadzenie objęła załoga Pawluk Family (sternik Kuba Pawluk), na drugim miejscu plasowała się załoga Malowana Lala (sternik Kornel Kamińsk), a na trzecim Grupa Agrykola (sternik Stanisław Wiśniewski). Ostatecznie, w ostatnim dniu rozstrzygnęła się klasyfikacja regat – pierwszy wyścig dnia wygrała załoga Pawluk Family, wygrywając po raz drugi całe regaty! Natomiast wyścig długodystansowy – niespodzianka! Czarnym koniem regat okazała się załoga Dżu (sternik Zuzanna Brenda) wygrywając ostatni wyścig regat! Na drugim miejscu dopłynąeła Grupa Agrykola zajmując tą lokatę w klasyfikacji końcowej.
 

Główne trofeum regat – przechodni portret:

„Jacek – bożyszcze nastolatek”

zawiśnie więc ponownie u zeszłorocznych zwycięzców. Zgodnie z zasadami zwycięzców nachodzić będą niezapowiedziane kontrole, aby stwierdzić czy portret wisi w zaszczytnym miejscu. Ponownie powstało jednak pytanie – kto skontroluje czy portret znajduje się w honorowym miejscu w domu zwycięzców, skoro zwykle to oni przeprowadzali „kontrole”:) Gdyż ostatni rok portret spędził u Jakuba Pawluka, wcześniej Marka Stańczyka, jeszcze wcześniej u Karola Milewskiego, Marcina Jaczewskiego, Szczepana Jabłeckiego, Leona Wróbla, Tomka Kurdziela oraz Andrzeja Lewandowskiego (sternicy zwycięskich załóg z poprzednich ośmiu edycji).

Miejsca medalowe IX Regat – Memoriału Kpt.Jacka Pawluka:

1. Pawluk Family (sternik Kuba Pawluk)

2. Grupa Agrykola (sternik Stanisław Wiśniewski)

3. Team Laguna (sternik Wiesiek Zmysłowski)

Warto wspomnieć, że pamiątkowe statuetki autorstwa ekipy Metalplex (dziękujemy serdecznie!) otrzymały nie tylko pierwsze trzy załogi – lecz również załogi z miejsc: V, X, XV

Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim za dziewiąta, tak wspaniałe regaty!

Pozostaje tylko dodać – tegoroczny, IX Memoriał Kpt. Jacka Pawluka był wspaniałym przeżyciem, obyśmy na okrągłej dziesiątej edycji za rok spotkali się w co najmniej takim gronie!

Sprawne przeprowadzenie wyścigów było zasługą Sędziego Głównego Andrzeja Szocika (dziękujemy!)

Reszta nagród została tradycyjnie rozlosowana wśród uczestników.

Dziękujemy pięknie Fundatorom Nagród:

Firmie Henri Lloyd

Serwisowi HaloDoktorze.pl

Żaglowni Panaś

Firmie Metalplex

Firmie Malowana Lala

Biurze ‘Błękitny Piotruś’

Magazynowi NTN

Oraz osobom prywatnym: Babci Pawluk, Ilonce Pawluk, Kasi Breńda, Markowi i Ewie Lirskim, Piotrowi Respekcie, Ewie Ec.

Organizacji tegorocznego Memoriału podjął się Jakub Pawluk i Kornel Kamiński oraz Biuro ‘Błękitny Piotruś’! Sędziował nam Andrzej Szocik. Ugościła nas Stanica wodna Stranda. Serdecznie wszystkim dziękujemy!

Wyniki IX Regat – Memoriału Kpt.Jacka Pawluka dostępne na stronie:
http://www.memorialjacka.pl

Więcej informacji o IX Regatach – Memoriale Kpt.Jacka Pawluka na stronie Memoriałowej.

Memoriał 2015

Beczka piwa. Brak komarów
Hej Żeglarze Hej Żeglarki
Wiersz przesyłam, Wam z daleka
Duchem jestem razem z Wami
Was na wodzie walka czeka

Ja w dalekiej Skandynawii
Wiec wspominam stare czasy
Razem z Jackiem tu byliśmy
I mieliśmy dużo pracy

I choć lat minęło wiele
Mnóstwo dobrych wspomnień z nami
Z Jackiem praca i zabawa
No i piwo ze Szwedami

W przyszłym roku się spotkamy
By na wodzie razem być!
I będziemy znów żeglować
Śpiewać. Tańczyć. Piwo pić

OLAF, HOLSTEBRO CZERWIEC 2015

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*