X Regaty – Memoriał Kpt. Jacka Pawluka – zapowiedź
Koleżanki i Koledzy,

Zbliżamy się do okrągłych, bo X Regat – Memoriału Kpt. Jacka Pawluka.

Ciężko uwierzyć że będą to już dziesiąte regaty. Jednak coroczna obecność tylu wspaniałych osób jest osłodą Obecności Jego Nieobecności. Pragnąc, aby obraz uśmiechniętego Jacka był w naszym sercu na zawsze, zapraszamy do wzięcia udziału w X Regatach – Memoriale Jacka Pawluka. Regaty jak zawsze będą znakomitą okazją do wspomnień, spotkań oraz zdrowej, towarzyskiej rywalizacji sportowej. IX Regaty przeprowadzone przy rewelacyjnej pogodzie zakończyły się zwycięstwem załogi Pawluk Family Jakuba Pawluka.

Tegoroczny X Memoriał odbędzie się znanej nam dobrze stanicy wodnej Stranda, nad Jez. Kisajno (tuż na Północ od Giżycka, mapka tradycyjnie na końcu). X Regaty – Memoriał chcemy zorganizować najlepiej ze wszystkich dotychczasowych edycji. Łódki, na których będziemy się ścigać, to znane nam już rodzinne Twistery 780. Więcej informacji na NOWEJ stronie regat (stworzonej przez Miłosza Smolarczyka):  www.memorialjacka.pl

 

Program Imprezy:

Piątek 17.06.2016

od godz. 11  – przejęcie jachtów przez zgłoszone załogi w porcie w Strandzie. Rejestracja uczestników, wydawanie identyfikatorów (biuro będzie usytuowane prawdopodobnie w „Tawernie”, tuż obok naszej kei). Treningi. Spotkania towarzyskie.

Nocleg na jachtach lub we własnym zakresie (możliwość wynajęcia domków).

 

Sobota 18.06.2016

godz. 09.00 – rozpoczęcie Regat, odprawa sterników, przedstawienie instrukcji żeglugi i trasy wyścigów. Sędzią Głównym Regat tradycyjnie będzie sędzia Henryk Karczewski.

godz. 10.00 – start do pierwszego wyścigu. Sygnał do kolejnego wyścigu podany zostanie nie wcześniej niż 10 min. po przekroczeniu linii mety przez ostatni jacht lub upłynięciu czasu regulaminowego. Szczegóły odnośnie ilości wyścigów i trasy zostaną podane na odprawie sterników.

ok. godz. 17.00 – zakończenie wyścigów, powrót do portu w Strandzie.

godz. 20.00 – Impreza plenerowa, ognisko, tańce, hulanki, swawole.

Nocleg na jachtach lub we własnym zakresie.

 

Niedziela 19.06.2016

godz. 10.00 – odprawa sterników, przedstawienie instrukcji żeglugi i trasy wyścigu.

godz. 11.00 –  start do długodystansowego wyścigu o Puchar dziadka Mariana Pawluk

ok. godz. 14.00 – zakończenie wyścigu, powrót do portu w Strandzie.

godz. 15.30 – rozdanie nagród, zakończenie Regat.

do godz. 17.00 zdanie jachtów

 

Warunki uczestnictwa:

Regaty odbędą się na jednakowych jachtach Twister 780 (rocznik 11 / 12 / 13). Łódki są wyposażone w grot, rolfok, silnik, osiem koi, wyposażenie kambuza i toaletę chemiczną (więcej informacji na stronie www.blekitnypiotrus.pl ). Organizatorzy wstępnie zarezerwowali 25 (dwadzieścia pięć) jednostek, część od zewnętrznych pośredników, więc cena została ujednolicona na wszystkie łódki. Załogę tworzyć może od 2 (dwóch) do 8 (ośmiu) osób. Każdy ze sterników musi okazać ważny patent upoważniający go do dowodzenia tej wielkości jednostką.

Regaty zostaną rozegrane zgodnie z przepisami ISAF, Instrukcją Żeglugi oraz Zdrowym Rozsądkiem. Za ewentualne szkody odpowiadają sternicy jachtów.

Przypominamy, że są to zawody Towarzyskie i Dżentelmeńskie, więc łamanie postanowień Instrukcji Żeglugi i Przepisów Regatowych (trasa, środki napędowe) nie będzie karane niczym innym niż Złym Samopoczuciem sprawcy.

Dodatkowo istnieje możliwość wynajęcia pokoju w ośrodku Stranda – rabat 10 % od cen katalogowych (http://stranda.pl/apartamenty/ ) – rezerwacja na hasło „Memoriał” lub przez biuro PMBŻ „Błękitny Piotruś”, możliwy również wykup śniadań i obiadów. Sanitariaty przez cały okres: WC i umywalki w cenie, za prysznic dodatkowe 12 zł płatne przy barze na hasło „Memoriał”. Parking  – 15 zł/doba. W czasie rejestracji dodatkowo opłacane będą bileciki na ognisko – 20 zł od osoby (kiełbaski, sałatka, sosy, pieczywo, PIWO J + niespodzianki) oraz pobrana będzie zwrotna kaucja (500 zł) za jachty.

 

Koszty:

* Koszt wynajęcia jachtu Twister 780 w terminie od 17.06.2016 (11:00) do 19.06.2016 (17:00) wynosi 725,- pln brutto. Cena zawiera opłatę za 3 dni, końcowe sprzątanie, paliwo (5l), opłaty portowe (duża zniżka), ubezpieczenie od NNW, pomoc techniczną biura żeglarskiego.

* Opłata startowa wynosi 200,- pln za każdy zgłoszony jacht. W ramach tej kwoty opłacamy komisję regatową, WOPR, ponton RIB (zabezpieczający trasę)

 

Nagrody:

Zwycięska załoga otrzyma nagrodę główną – przechodni portret „Jacek – bożyszcze nastolatek” oraz  kupony rabatowe 50% na rejsy Żaglowcem „Bonawentura” w sezonie 2016/17 oraz na czarter jachtu Twister 780 we wrześniu 2016, fundowany przez firmę „Błękitny Piotruś”. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, smycze okolicznościowe, rabat 15% na rejsy i szkolenia na Mazurach w firmie „Błękitny Piotruś”, 10% rabat na rejsy Żaglowcem „Bonawentura” do wykorzystania w sezonie 2016/17 oraz tradycyjnie już – zostaną rozlosowane cenne nagrody rzeczowe, które do dnia zakończenia regat uda się organizatorom zgromadzić J.

X Regaty – Memoriał chcemy zorganizować z pompą, więc w tym miejscu prosimy o kontakt potencjalnych sponsorów. Wszelkie pomysły również mile widzianeJ

 

 

Jak się zgłosić:

* Zgłoś się przez NOWĄ stronę internetową www.memorialjacka.pl w zakładce REGATY 2016

- LUB -

* Zadzwoń (11.00-15.00)  pod numer 663610795 albo napisz maila na adres memorial.jacka@gmail.com i zarezerwuj jacht

- LUB -

* Podejdź do stoiska „Błękitnego Piotrusia” przy okazji Targów Żeglarskich

 

*  Następnie wpłać 725,- pln na konto „Memoriał Jacka” w banku Millenium Bank nr

68 1160 2202 0000 0001 7046 2821 do dnia 15.05.2016 (Bardzo ważne!!! – po tym terminie cena wynajmu to 875 zł brutto). Dopiero wtedy Twoje uczestnictwo jest zapewnione. Istnieje możliwość uzyskania faktury VAT.

* Zgłoś pełną listę załogi i osób towarzyszących e-mailem na adres memorial.jacka@gmail.com do dnia 31.05.2015 (bardzo ważne, gdyż organizatorzy muszą zamówić odpowiednią ilość kiełbasy i piwa).

Uwaga – za każdą zgłoszoną osobę będzie trzeba ponieść opłatę za bileciki na ognisko (20zł).

*   Przyjedź do Strandy 17.06.2016 i udaj się do Biura Regat w celu uiszczenia opłaty startowej (200 zł) i kaucji (500 zł) oraz opłat za zgłoszonych członków załogi (20 zł – ognisko).

Z żeglarskim pozdrowieniem

Komitet Organizacyjny

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*