IX Regaty – Memoriał Kpt. Jacka Pawluka – zapowiedź

Już w połowie czerwca zapraszamy na Memoriał Kpt. Jacka Pawluka. Był naszym Przyjacielem, kumplem z młodych lat, kolegą. Zbieg tragicznych okoliczności sprawił, że nie ma Go już między nami. Pragnąc, aby pamięć o tym niezwykłym, wesołym i prawym Człowieku pozostała na długi czas zapraszamy do wzięcia udziału w IX Regatach – Memoriale Jacka Pawluka.

Będą one znakomitą okazją do wspomnień, spotkań (często po latach) oraz zdrowej, towarzyskiej rywalizacji sportowej. VIII Regaty przeprowadzone przy rewelacyjnej pogodzie zakończyły się zwycięstwem załogi Pawluk Family Jakuba Pawluka. Tegoroczny IX Memoriał odbędzie się ponownie w stanicy wodnej Stranda, nad Jez. Kisajno (tuż na Północ od Giżycka). Łódki, na których będziemy się ścigać, to znane nam już Twistery 780. Więcej informacji na stronie regat www.memorialjacka.pl

Program Imprezy:
Piątek 12.06.2015
od godz. 11 – przejęcie jachtów przez zgłoszone załogi w porcie w Strandzie. Rejestracja uczestników, wydawanie identyfikatorów (biuro będzie usytuowane prawdopodobnie w „Tawernie”, tuż obok naszej kei). Treningi. Spotkania towarzyskie.

Nocleg na jachtach lub we własnym zakresie (możliwość wynajęcia domków).

 

Sobota 13.06.2015
godz. 09.00 – rozpoczęcie Regat, odprawa sterników, przedstawienie instrukcji żeglugi i trasy wyścigów. Sędzią Głównym Regat tradycyjnie będzie sędzia Henryk Karczewski.

godz. 10.00 – start do pierwszego wyścigu. Sygnał do kolejnego wyścigu podany zostanie nie wcześniej niż 10 min. po przekroczeniu linii mety przez ostatni jacht lub upłynięciu czasu regulaminowego. Szczegóły odnośnie ilości wyścigów i trasy zostaną podane na odprawie sterników.

ok. godz. 17.00 – zakończenie wyścigów, powrót do portu w Strandzie.

godz. 20.00 – Impreza plenerowa, ognisko, tańce, hulanki, swawole.

Nocleg na jachtach lub we własnym zakresie.

 

Niedziela 14.06.2015
godz. 10.00 – odprawa sterników, przedstawienie instrukcji żeglugi i trasy wyścigu.

godz. 11.00 start do ostatniego wyścigu (długodystansowy)

ok. godz. 14.00 – zakończenie wyścigu, powrót do portu w Strandzie.

godz. 15.30 – rozdanie nagród, zakończenie Regat.

do godz. 17.00 zdanie jachtów
Warunki uczestnictwa:
Regaty odbędą się na jednakowych jachtach Twister 780 (rocznik 11 / 12 / 13). Łódki są wyposażone w grot, rolfok, silnik, osiem koi, wyposażenie kambuza i toaletę chemiczną (więcej informacji na stronie www.blekitnypiotrus.pl ). Organizatorzy wstępnie zarezerwowali 25 (dwadzieścia pięć) jednostek, część od zewnętrznych pośredników, więc cena została ujednolicona na wszystkie łódki. Załogę tworzyć może od 2 (dwóch) do 8 (ośmiu) osób. Każdy ze sterników musi okazać ważny patent upoważniający go do dowodzenia tej wielkości jednostką. Regaty zostaną rozegrane zgodnie z przepisami ISAF, Instrukcją Żeglugi oraz Zdrowym Rozsądkiem. Za ewentualne szkody odpowiadają sternicy jachtów. Przypominamy, że są to zawody Towarzyskie i Dżentelmeńskie, więc łamanie postanowień Instrukcji Żeglugi i Przepisów Regatowych (trasa, środki napędowe) nie będzie karane niczym innym niż Złym Samopoczuciem sprawcy. Dodatkowo istnieje możliwość wynajęcia pokoju w ośrodku Stranda – rabat 10 % od cen katalogowych (www.stranda.pl/?cennik,2 ) – rezerwacja na hasło „Memoriał” lub przez biuro PMBŻ „Błękitny Piotruś”, możliwy również wykup śniadań i obiadów. Sanitariaty przez cały okres: WC i umywalki w cenie, za prysznic dodatkowe 12 zł płatne przy barze na hasło „Memoriał”. Parking – 12 zł/doba. W czasie rejestracji dodatkowo opłacane będą bileciki na ognisko – 20 zł od osoby (kiełbaski, sałatka, sosy, pieczywo, PIWO J + niespodzianki) oraz pobrana będzie zwrotna kaucja (500 zł) za jachty.

Koszty:
* Koszt wynajęcia jachtu Twister 780 w terminie od 12.06.2015 (11:00) do 14.06.2015 (17:00) wynosi 725,- pln brutto. Cena zawiera opłatę za 3 dni, końcowe sprzątanie, paliwo
(5l), opłaty portowe (duża zniżka), ubezpieczenie od NNW, pomoc techniczną biura żeglarskiego.
* Opłata startowa wynosi 200,- pln za każdy zgłoszony jacht. W ramach tej kwoty opłacamy komisję regatową, WOPR, ponton RIB (zabezpieczający trasę)

Nagrody:
Zwycięska załoga otrzyma nagrodę główną – przechodni portret „Jacek – bożyszcze nastolatek” oraz kupon rabatowy 50% na czarter jachtu Twister 780 we wrześniu 2015, fundowany przez firmę „Błękitny Piotruś”. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, smycze okolicznościowe, rabat 15% na rejsy i szkolenia na Mazurach w firmie „Błękitny Piotruś”, 10% rabat na rejsy Żaglowcem „Bonawentura” do wykorzystania w sezonie 2015/16 oraz tradycyjnie już – zostaną rozlosowane cenne nagrody rzeczowe, które do dnia zakończenia regat uda się organizatorom zgromadzić J. W tym miejscu prosimy o kontakt potencjalnych sponsorów.

Jak się zgłosić:
* Zgłoś się przez stronę internetową www.memorialjacka.pl w zakładce REGATY 2015
- LUB -
* Zadzwoń (11.00-15.00) pod numer 663610795 albo napisz maila na adres memorial.jacka@gmail.com i zarezerwuj jacht
* Następnie wpłać 725,- pln na konto „Memoriał Jacka” w banku Millenium Bank nr 68 1160 2202 0000 0001 7046 2821 do dnia 15.05.2015 (Bardzo ważne!!! – po tym terminie cena wynajmu to 875 zł brutto). Dopiero wtedy Twoje uczestnictwo jest zapewnione. Istnieje możliwość uzyskania faktury VAT.
* Zgłoś pełną listę załogi i osób towarzyszących e-mailem na adres memorial.jacka@gmail.com do dnia 31.05.2015 (bardzo ważne, gdyż organizatorzy muszą zamówić odpowiednią ilość kiełbasy i piwa). Uwaga – za każdą zgłoszoną osobę będzie trzeba ponieść opłatę za bileciki na ognisko (20zł).
* Przyjedź do Strandy 12.06.2015 i udaj się do Biura Regat w celu uiszczenia opłaty startowej (200 zł) i kaucji (500 zł) oraz opłat za zgłoszonych członków załogi (20 zł -
ognisko).

 

 

Z żeglarskim pozdrowieniem
Komitet Organizacyjny
Uwaga!!!
Organizatorzy poszukują poważnych sponsorów oraz fundatorów nagród (i kolejnej beczki PIWA:)
Prosimy o kontakt e-mailowy memorial.jacka@gmail.com

 

 

 

 

Więcej informacji (łącznie z Planem Regat) na stronie: www.memorialjacka.pl

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*