„Pogoda wymagająca – atmosfera gorąca” czyli VI Regaty – Memoriał Kpt.Jacka Pawluka

W ostatni weekend na Mazurach odbyły się już po raz szósty Regaty – Memoriał Kpt.Jacka Pawluka. Tradycyjnie pogoda dopisała, a na starcie stawiło się niemal 150 żeglarzy, plus osoby towarzyszące.

 

Szósty Memoriał to już szósty sezon bez Naszego Kapitana. Trudno uwierzyć, że to kolejny rok bez jego pomysłów, dalekich wypraw, trafnych rad, dobrych żartów. Memoriał rozpoczęła symboliczna chwila ciszy dla naszego Kapitana.

 

Ostatecznie swój udział w Regatach – Memoriale potwierdziło w tym roku 19 załóg. W tym roku wszyscy stawili się w Stanicy Wodnej Stranda, pod Giżyckiem. Jachtami na których przyszło stanąć w szranki były tradycjnie Twistery 780. Nad bezpieczeństwem czuwał Mazurski WOPR, któremu należą się podziękowania.

„Nie wiem jak sądzicie, ale naszym zdaniem te dwie tęcze, ciemne burze po lewej, po prawej, ale nigdy nad nami – to sprawka Jacka, który był też tutaj i bawił się tak samo świetnie jak my” – mówili Organizatorzy  regat.

Dziękujemy, Jacku!

 

Jacek ponownie był z nami! Pogoda była wymagająca, ale wszystkie burze przechodziły bokiem. W sobotę, z powodu mocnego, porywistego wiatru musieliśmy poczekać na pierwszy start do godziny 16. Jednak sprawne ustawienie trasy i do 19 mogliśmy cieszyć się pierwszymi rozstrzygnięciami. Po trzech wyścigach, rozegranych w zmiennych warunkach 2-6 B, wiatr osłabł a nad naszymi głowami rozciagnęła się wspaniała tęcza.

W niedzielę, wyścig długodystansowy na Jez. Kisajno odbył się w iście żeglarskiej pogodzie – dobre słońce i dobry wiatr. Tym miłym akcentem i rozegraniem łącznie pięciu wyścigów zakończyliśmy VI Regaty – Memoriał Kpt. Jacka Pawluka.

 

W tegorocznej edycji bezkonkurencyjna okazała się załoga GROUPON z Karolem Milewskim za sterem. Wygrali oni trzy wyścigi, wygrywając całe regaty! Jak powiedział Karol, sternik – „łatwo nie było, walka trwała. Załoga Karola, oprócz nagród, otrzymała również główne trofeum regat – przechodni portret:

„Jacek – bożyszcze nastolatek”.

Zgodnie z zasadami zwycięzców nachodzić będą niezapowiedziane kontrole, aby stwierdzić czy portret wisi w zaszczytnym miejscu – podobno już się szykują:)

Ostatni rok portret spędził u Marcina Jaczewskiego, wcześniej u Szczepana Jabłeckiego, poprzedni u Leona Wróbla, jeszcze wcześniej u Tomka Kurdziela oraz Andrzeja Lewandowskiego (sternicy zwycięskich załóg z poprzednich pięciu edycji).

 

Miejsca medalowe VI Regat – Memoriału Kpt.Jacka Pawluka:

  1.  GROUPON pod dowództwem: Karol Milewski,
  2.  Luźny Lori Sailing Team pod dowództwem: Piotr Mazur,
  3. Team Dżekfani pod dowództwem: Olaf Kamiński

Warto wspomnieć, że pamiątkowe statuetki autorstwa Szczepana Jabłeckiego (dziękujemy serdecznie!) otrzymały nie tylko pierwsze trzy załogi – lecz również załogi z miejsc: V, X, XV

Sprawne przeprowadzenie wyścigów było zasługą Sędziego Głównego Henryka Karczewskiego (dziękujemy!).

Reszta nagród została tradycyjnie rozlosowana wśród uczestników.

 

Dziękujemy pięknie Fundatorom Nagród – Firmie Henri Lloyd, Firmie Groupon, Firmie Metalplex, Firmie Pi-Direct, Serwisowi Sails.pl , Biurze ‘Błękitny Piotruś’, Firmie Malowana Lala, Agencji Reklamowej Duplikat, Magazynowi Jachting, Babci Pawluk, Ilonce Pawluk, Kasi Breńda, Grzegorzowi Breńda, Eli Pajek, Stanisławowi Lutostańskiemu, Januszowi Białkowskiemu, Piotrowi Respekcie.

 

Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim za szóste, tak wspaniałe regaty!

Pozostaje tylko dodać – tegoroczny, VI Memoriał Kpt. Jacka Pawluka był wspaniałym przeżyciem, obyśmy na siódmej edycji za rok spotkali się w co najmniej takim gronie!

 

Organizacji tegorocznego Memoriału podjął się Jakub Pawluk i Kornel Kamiński oraz Biuro ‘Błękitny Piotruś’! Sędziował nam po raz kolejny Henryk Karczewski. Serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy również właścicielowi stanicy wodnej Stranda.

 

Wyniki VI Regat – Memoriału Kpt.Jacka Pawluka –

Wkrótce dostępne na stronie:

http://www.memorialjacka.pl

Więcej informacji o VI Regatach – Memoriale Kpt.Jacka Pawluka (łącznie z krótkimi filmikami z wyścigów) już wkrótce na stronie: www.memorialjacka.pl

Fotorelacja z regat na stronie:

www.memorialjacka.pl

oraz na stronie:

www.sails.pl

 

 

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*